منظم – عدّی ایران روسیه مراکش افزایش

منظم – عدّی: ایران روسیه مراکش افزایش باهوشی سرمربی جام جهانی سرمربی تیم ملی فوتبال

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حاشیه سازی تهیه کننده خالتورساز

محمدحسین فرحبخش، کارگردان و تهیه کننده سینما به تازگی در مصاحبه ای از اکران نشدن فیلم «دشمن زن» در سینماهای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقاد کرده هست. ا

حاشیه سازی تهیه کننده خالتورساز

حاشیه سازی تهیه کننده خالتورساز

عبارات مهم : تصویر

محمدحسین فرحبخش، کارگردان و تهیه کننده سینما به تازگی در مصاحبه ای از اکران نشدن فیلم «دشمن زن» در سینماهای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقاد کرده هست. او علیه کسانی که آن ها را در این ماجرا مقصر می داند و در راس آن ها سیدعلی احمدی، مدیرعامل موسسه تصویر شهر و تهیه کننده «خندوانه»، صحبت های تندی مطرح کرده و با تمسخر او را «نهایتاً روضه خوان» نامیده است که کارش هنر نیست و سواد این کار را ندارد. وی در این گفت وگوی 17 دقیقه ای که بخشی یک دقیقه ای از آن در شبکه های اجتماعی پربازدید شده است هست، گفته روضه خوان ها وظیفه شان این است که سر قبرها بخوانند و سیدعلی احمدی در حد و اندازه ای نیست که در کنار او بنشیند.

محمدحسین فرحبخش کیست؟
محمدحسین فرحبخش بیش از 30 سال است که در سینما فعالیت می کند. او تهیه کننده مستقل سینماست که تاکنون تهیه کنندگی بیش از 40 فیلم سینمایی را در کارنامه دارد. آثار فرحبخش شبیه به هم اند؛ فیلم هایی مانند «خالتور»، «آس و پاس»، «شارلاتان»، «عروس فراری»، «کما»، «پس کوچه های شمرون» و… که در ادبیات سینمایی، «کمدی بدنه» به شمار می آیند. با این حال اگر واقع بینانه تر نگاه کنیم، غالباً از لحاظ محتوایی «سخیف» و از لحاظ سینمایی کم ارزش هستند.

حاشیه سازی تهیه کننده خالتورساز

اهالی سینما و تلویزیون تصویر العمل نشان دادند
صحبت های محمدحسین فرحبخش واکنش هایی را در میان تعدادی از اهالی سینما و تلویزیون به دنبال داشته هست. سیدمحمود رضوی، تهیه کننده سینما، در پستی اینستاگرامی از دوستی و رفاقت پنج ساله با سیدعلی احمدی نوشت و گفت او سال ها در موسسه تصویر شهر به سینمای کشور عزیزمان ایران خدمت کرده است و تخریب های حسین فرحبخش نه تنها چیزی از خوبی ها و شخصیت علی احمدی کم نمی کند، بلکه او را بالاتر خواهد برد. حسن سلطانی، مجری تلویزیون و گوینده سابق خبر هم در صفحه شخصی اش در پاسخ به صحبت های فرحبخش واکنش تندی نشان داد و ضمن ستایش مقام مرثیه سرایی و روضه خوانی امام حسین (ع)، خطاب به او نوشت: «کاش بر هوای نفس و درون غضبناک از سر هوس دنیاییت غلبه می کردی و به سلسله جلیله ای که معصومین گرامی شان داشته اند، چنین سبکسری نمی کردید.» او در آخر راجع به علی احمدی نوشت که بیش از بیست سال است تهیه کننده برنامه های فاخر بوده است.

حسن شمشادی خبرنگار سابق تلویزیون نیز در صفحه شخصی اش ابراز تاسف کرد و از او خواست که به علت اهانت هایش از دوستداران اهل بیت (ع) عذرخواهی کند. او راجع به تهیه کننده «خندوانه» نوشت که او را نمی شناسد ولی کینه و دشمنی شخصی فرحبخش باعث شده است است که شخصیت علی احمدی را تخریب کند و به هر طریقی که شده است روضه خوانی را زیر سؤال ببرد. رسالت بوذری مجری برنامه های «مخاطب خاص» و «آیینه خانه» نیز در تصویر العمل به این اتفاق گفت، هرچه داریم از روضه امام حسین (ع) است و این اوج نادانی و بی سوادی است که روضه خوانی را تحجر بدانیم.

صحبت های جنجالی محمدحسین فرحبخش در میان اهالی روضه و مداحان هم واکنش های زیادی را در پی داشت. محمد طاهری، مصطفی صابر خراسانی، حجت الاسلام شهاب مرادی و حسین سیب سرخی از جمله کسانی بودند که منشتر شدن تصویر یا ویدیویی از مجالس روضه اهل بیت (ع) و با هشتگ #روضه_خوانم به صحبت های این تهیه کننده سینما تصویر العمل نشان دادند.

پاسخ عجیب به انتقادات و تکرار حرف قبلی
محمدحسین فرحبخش بعد از انتشار ویدیوی این مصاحبه و واکنش های منفی به صحبت هایش، ویدیویی منتشر و از علما و متدینان عذرخواهی کرد. با این حال او یک بار دیگر حرف های قبلی اش را راجع به تفاوت روضه خوانی با عزاداری جهت امام حسین (ع) تکرار کرد. فرحبخش در این ویدیو گفت که هرگز با مداحان مشکلی نداشته است و با روضه خوانی به نام علی احمدی که از روضه خوانی به شهرداری رسیده و مسئولیت پرسشها فرهنگی را در حالی که صلاحیت ندارد بر عهده گرفته است کار دارد. او در آخر صحبت های خود بر علاقه اش به اهل بیت (ع) تاکید کرد و گفت عزاداری را دوست دارد و زیاد از خیلی افراد دیگر در خانه اش مجلس عزاداری و نه مجلس روضه خوانی برگزار می کند.

محمدحسین فرحبخش، کارگردان و تهیه کننده سینما به تازگی در مصاحبه ای از اکران نشدن فیلم «دشمن زن» در سینماهای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقاد کرده هست. ا

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: تصویر | سینما | سینمای | سینمایی | علی احمدی | تلویزیون | ادبیات سینما | سینماهای شهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz